Co Vás zajímá?

Jak efektivně hledat zaměstnání

K dosažení úspěchu je nutné:

 • Vědět, co hledáte:
  Abyste byli úspěšní, musíte hledat práci v konkrétní profesi. Pokud nevíte, jakou profesi přesně hledáte, ztratíte zbytečně mnoho času a energie. Seznamte se s rubrikou Hledám pomoc s profesní a studijní orientací a ujasněte si, jakou profesi nebo cestu k ní hledáte.
  S požadavky na různé profese byste se měli důkladně seznámit. Ptejte se „lidí z profese", informujte se u studijních a profesních poradců.
  Jak a kde získat nejvíce informací o konkrétní profesi nebo pracovní pozici, je uvedeno v rubrice Profese-povolání.
 • Znát své silné stránky: Správně odůvodnit zájem o určitou pracovní pozici a dobře se připravit na přijímací pohovor.
 • Napsat správně životopis (CV): Životopis Vás má prezentovat a přesvědčit budoucího zaměstnavatele, že jste schopen(a) úspěšně vykonávat práci, kterou hledáte. Přípravě životopisu jsou věnovány dvě sekce - Jak napsat životopis a Můj životopis
 • Napsat motivační dopis: Životopis by neměl být zasílán potenciálnímu zaměstnavateli bez průvodního dopisu, kterému se říká motivační dopis, protože v něm zdůvodňujete, o jakou pozici se ucházíte a proč. Jak napsat motivační dopis, aby zaměstnavatele oslovil, se dozvíte pod nabídkou Jak správně napsat motivační dopis.
 • Umět si efektivně zorganizovat čas: Čím přesnější časový plán hledání zaměstnání si připravíte, tím méně času a energie ztratíte a tím větší budou šance na úspěch! Návod, jak na to, naleznete pod nabídkou Strategie hledání zaměstnání.
 • Najít nabídky práce: K nalezení zaměstnání musíte znát možnosti, kde potenciálního zaměstnavatele hledat. Rady a typy přináší sekce: Jak najít nabídky volných pracovních míst a pracovních příležitostí.
 • Rozvíjet své znalosti a dovednosti: Pokud nemáte požadované znalosti a dovednosti k výkonu pracovní pozice, o kterou se ucházíte, musíte je získat! Kurzy dalšího profesního vzdělávání, rekvalifikační kurzy nebo krátkodobá praxe vám umožní doplnit potřebné znalosti a dovednosti a zvýšit tak šance při hledání nového zaměstnání. Najděte znalosti a dovednosti, které máte a které by bylo vhodné rozvíjet pomocí sebereflexních cvičení.

Kdo mi pomůže? Tento program!

Nabízí řadu možností a postupů jak efektivně hledat práci a možnost on-line konzultace s odborníky.

Informační zdroje pro hledání zaměstnání

Seznam a kontakty na odborné pracovníky, nabídku volných pracovních míst a aktuální informace z jednotlivých úřadů práce naleznete na adrese:

http://portal.mpsv.cz/sz/local