Co Vás zajímá?

Hledání zaměstnání

Víte, že odhadem jen čtvrtina volných pracovních míst je zaměstnavateli zveřejňována?

Zaměstnavatelé k získání nových zaměstnanců využívají různé cesty, ale jen 20-25 % volných pracovních míst inzerují v denním tisku, na internetu nebo s jejich obsazením pověří agenturu práce nebo Úřad práce.

Nejčastější cestou obsazení volného místa se děje prostřednictvím kontaktů stávajících zaměstnanců nebo jejich rodinných příslušníků a dalších sociálních sítí. Teprve pokud se jim nedaří místo obsadit někým z dostupné sociální sítě, inzerují na internetu, v denním tisku nebo požádají o spolupráci některou z personálních agentur. V poslední době se stále méně obracejí na Úřad práce ČR.

Při hledání zaměstnání Vám tak nezbývá, než postupovat stejným způsobem - viz následující obrázek, na kterém je doporučení, jak postupovat.

Přestože je hledání zaměstnání nejefektivnější přes osobní kontakty, nedoporučuje se spoléhat jen na ně. Chcete-li zaměstnání opravdu najít, nezbývá Vám než použít všechny výše uvedené možnosti.

Další informace a tipy pro hledání zaměstnání nalezente také v levé nabídce pod názvem PŘÍRUČKY: JAK NA HLEDÁNÍ ZAMĚSTNÁNÍ.

Doporučujeme shlédnout na youtube:

Informační zdroje pro hledání zaměstnání

Webových stránek, na kterých lze nalézt nabídku volných pracovních míst je velmi mnoho a mají různý obsah.

  • Webové stránky nabízející zprostředkování a nástroje pro vyhledávání zaměstnání
  • Specifické webové stránky pro podnikání
  • Specifické webové stránky pro zaměstnané
  • Specifické webové stránky pro vyhledávání zaměstnání v cizině apod.

Aktuální a důležité informace týkající se oblasti zaměstnanosti naleznete v jednotlivých sekcích portálu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR - http://portal.mpsv.cz, a také na adrese

http://portal.mpsv.cz/ikiosek, kde naleznete aktualizovaný seznam job serverů.

Uvažujete-li o vlastním podnikání, stát se osobou samostatně výdělečně činnou, základní informace najdete na adrese:

http://ipodnikatel.cz/zahajeni-podnikani-2/

http://www.icm.cz/chcete-zacit-podnikat

http://www.zaloz-podnik.cz/

Profesionálové na Úřadu práce České republiky

Máte-li konkrétní dotazy týkající se profese, o kterou máte zájem, potřebujete-li odbornou radu či konzultaci, obraťte se nejdříve na profesionály veřejných služeb zaměstnanosti - na jednotlivých pracovištích Úřadu práce ČR.

Seznam a kontakty na odborné pracovníky, nabídku volných pracovních míst a aktuální informace z jednotlivých úřadů práce naleznete na adrese:

http://portal.mpsv.cz/

Pomoci vám také mohou pracovníci Call centra služeb zaměstnanosti.

http://portal.mpsv.cz/sz/call_centrum